+420 773 135 360
info@aktivnirodic.cz

Dětské krosny Deuter

Vývoj- „Ergonomicky promyšlený design nesoucí drahocenný náklad“

Nepřestaneme pracovat na neustálém zlepšování, aby naše dětská nosítka optimálně vyhovovaly požadavkům rodičů a dětí. Na vývoji spolupracoval nezávislý odborník – Dr. Micha Bahr, ředitel dětské a dorostenecké chirurgie na klinice v Ingolstadtu. Požádali jsme ho, aby posoudil naše výrobky. Pro dětského chirurga to nebyl obtížný úkol, protože jeho rodina roky cestovala s dětskými nosítky. Doktor Bahr má tři dcery: Cari, Franci a Noa. „Pro nás to byl lepší způsob dopravy než kočárkem,“ říká Micha Bahr.

„Houpavá chůze dětem připomíná, když byly v matčině lůně, a uklidňuje je.“ Samozřejmě se také těší z přímé blízkosti maminky nebo táty nabízejí pestré výhledy. “ Studie výzkumu mozku ukazují, že kymácející se trojrozměrné pohyby při chůzi stimulují rovnováhu dětí a batolat.

„To je zásadní pro jejich vývoj,“ říká Dr. Bahr a uzavírá: „Určitě můžeme říci, že děti by měli zdravější vývoj, kdybychom je tolik nevozili v autě, ale místo toho nosili v nosítkách Deuter. Jeho závěr: „S vývojem dětských nosičů na konci 90. let způsobil Deuter revoluci v kultuře turistiky rodičů s dětmi, a tak přispěl ke zdravějšímu neurofyziologickému vývoji dětí.“

Po mnoha dobrodružných výletech má dětský chirurg opodstatněný názor na dětské nosiče: „Nosné systémy Deuter se vyznačují velmi ergonomickým pohodlím pro rodiče při nošení a dostatečným komfortem sezení s vysokou úrovní bezpečnosti pro děti. Sedadlo nosítka, systém bezpečnostních pásů a přístup pro dítě jsou to nejlepší a nejbezpečnější, jaké trh právě teď nabízí. “

Bylo však také co vylepšovat. Dr. Bahr nabídl cenné návrhy ze své vlastní zkušenosti. Když měla jeho nejstarší dcera jeden rok, šli na horský výšlap. „Ale asi po hodině křičela tak hlasitě, že jsme ji nedokázali uklidnit,“ vzpomíná. Důvod: její malá noha znecitlivěla. Abychom tomu v budoucnu zabránili, zkonstruovali jsme výškově nastavitelné opěrky nohou pro naše nové dětské nosiče: protože když se malé nožičky nehoupají, nervově-cévní prameny nebudou zmáčknuté – zůstanou déle teplé. Pružně umístěné opěrky nohou navíc animují dítě při hraní nohou, což zase podporuje krevní oběh.

Díky této flexibilní konstrukci jsme dokázali vyřešit jednu z nejdůležitějších bezpečnostních otázek: v našich nových stupačkách se ti nejmenší nedokáží natlačit natolik, že by mohly vstát.

Ale to byl jen začátek: Dr. Bahr se podělil o své návrhy a náš tým složený ze čtyř vývojářů produktů se pustil do práce. Nyní lze sedadlo uvnitř nosiče snadno nastavit na výšku – a tím se zvětšuje rozsah poloh sezení dle věku a vzrůstu dítěte. To je důmyslné řešení. S růstem dítěte se úhel kyčelního kloubu, a tím i tok cév a nervů, mění. Čím menší je dítě, tím širší by měly být jeho nohy, když sedí a tímto je to možné korigovat.

Nový ergonomicky tvarovaný podbradník poskytuje další podporu pro malou hlavičku dítěte, která při spánku „padá“. Téměř půl roku po diskusi s dětským chirurgem Bahrem byly prototypy dokončeny a připraveny na další krok.

Funkce a vlastnosti:

A – Odnímatelný podbradník je příjemně měkký. Kid Comfort nabízí boční oporu hlavy a celé horní části těla a podpírá krční páteř, když unavené dítě klesne dopředu.
B – Anatomicky tvarovaný polstrovaný 5 bodový bezpečnostní pás pro dítě zajišťuje nejvyšší úroveň bezpečnosti a jeho manipulace je mimořádně praktická díky jeho jednoduché nastavitelnosti a žlutým přezkám. Je zabráněno nepředvídatelným velkým pohybům dítěte, které by mohly způsobit, že by nosič ztratil rovnováhu.
C – Se dvěma robustními úchyty může nosítko s dítětem zvednout na záda samotný nositel.
D – Možnost stříšky nabízí zejména v letním slunci a na horách, chránit citlivou dětskou pokožku před silným slunečním zářením – u Kid Comfort a Kid Comfort Active je stříška k dispozici jako příslušenství, zatímco u Kid Comfort PRO je již součástí.
E – S výškově nastavitelným sedadlem je rostoucí dítě vždy ve správné poloze: s bradou v horní polovině polštářku. Šířka sedáku se liší v závislosti na upravené výšce.

Nyní nezbývá než si vybrat to nejvhodnější dětské nosítko. více zde…